Hydraulik Leżajsk

Rekuperacja i wentylacja

Rekuperacja i wentylacja – montaż rekuperatorów w Leżajsku i okolicach

Nasza firma zajmuje się tworzeniem systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz profesjonalnym montażem rekuperatorów. Gwarantujemy prawidłowy przebieg prac — od przygotowania założeń do systemu wentylacyjnego, przez ofertę, koncepcję instalacji, aż po montaż i serwis.

Mianem rekuperacji określa się instalację mającą na celu ograniczyć straty ciepła spowodowane wentylacją budynku. Dzięki rekuperatorowi możliwe staje się znaczące zmniejszenie energii niezbędnej do ogrzania nawiewanego powietrza. Rekuperacja znajduje zastosowanie zarówno w domach prywatnych, jak i budynkach użyteczności publicznej.

Rekuperator jest wymiennikiem ciepła dostępnym w kilku różnych rodzajach. Do czynienia możemy mieć między innymi z rekuperatorem z czynnikiem pośrednim, który wykorzystywany jest w obiektach, gdzie pomieszczenia mają być zarówno grzane, jak i chłodzone. Drugie z dostępnych rozwiązań to rekuperator z ruchomym wypełnieniem, który wymaga zastosowania silników elektrycznych obracających wirnik z wypełnieniem akumulacyjnym. Największą popularnością cieszą się natomiast rekuperatory płytowe, które są niedrogie i posiadają prostą konstrukcję.

Gdzie zamontować rekuperator w domu parterowym? Współczesne urządzenia tego typu charakteryzują się kompaktową budową i cichą pracą. Sprawia to, że z powodzeniem umieścić można je na przykład w spiżarni czy kotłowi. Najważniejsze, by było to pomieszczenie suche, lekko przewiewne i z temperaturą powyżej 10 stopni Celsjusza. Jeżeli chodzi natomiast o domy piętrowe, rekuperatory często instaluje się tam na poddaszu. Jest to bowiem przestrzeń pozwalająca na w pełni swobodne przeprowadzenie przewodów wentylacyjnych.

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności