Hydraulik Leżajsk

Kolektory Słoneczne

Montaż kolektorów słonecznych w Leżajsku i okolicach

Nasza firma zajmuje się między innymi montażem kolektorów słonecznych. Ich zadaniem jest gromadzenie energii z promieniowania słonecznego, która następnie przetwarzana jest na energię cieplną używaną do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Rozwiązanie to pozwala w znaczący sposób obniżyć koszty ogrzewania. Konwersja w kolektorach słonecznych odbywa się za pośrednictwem nośnika cieplnego, którym może być woda lub glikol.

W domach jednorodzinnych bardzo często do czynienia mamy z kolektorami płaskimi, które składają się z układu cienkich kanałów czy rurek osadzonych na metalowej płycie pokrytej powłoką selektywną.

Kolejne z popularnych rozwiązań to kolektory próżniowo — rurowe, które tworzy system rur próżniowych. Promienie słoneczne gromadzone są tu w absorberze, który znajduje się w próżni. Na rynku dostępne są również kolektory skupiające, które skupiają promieniowanie słoneczne w kierunku absorbera, który pełni funkcję wymiennika ciepła. Ich kluczowym elementem są zwierciadła, na które padają promienie słoneczne.

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności